4 typy jak čistit roušky a respirátory

 (2537)  

  ModniVeci.cz Blog

  1. https://www.modniveci.cz/respiratory-a-ochranne-rouska/rouska-na-tvar-bavlnena-4-vrstve-sk-vyroba.htmlRoušky vypereme na 60°C – 90°C v závislosti od složení. V případě použití filtrů doporučujeme prát na max 60°C, ideálně v pracím sáčku, aby jste chránili gumičky. Následně roušky vyžehlete. Opět pozor na použité materiály, aby jste roušky nepoškodili. Podle Vladimíra Krčméryho z článku týždeň virus začíná hynout při 25°C. POZOR, respirátory neprat, poškodíte výfukový ventil a tak by jste respirátor mohli rovnou vyhodit.
  2. Pro šetrné používání můžete roušku vyvařit ve vroucí vodě a důsledně opět vyžehlit. POZOR neplatí to pro respirátory, poškodíte výfukový ventil a tak by jste respirátor mohli rovnou vyhodit.
  3. Roušku či respirátor můžete vydezinfikovat dezinfekčním prostředkem jako LÍH min 60%, ideálně aspoň 80%, buď postřikem z obou stran dostatečným množstvím nebo ponořením aspoň na dobu 30 sekund do roztoku. Tato metoda je vhodná i pro respirátory.
  4. Sterilizace v mikrovlnce: jestli rouška nemá kovové části a žehlením by sea, můžeme ji sterilizovat v mikrovlnce na maximálním stupni 2 minuty (ZDROJ). Názory odborníků se v dezinfekci liší. Stále je třeba brát v úvaze, zda je v roušce filtr a na jakou teplotu je stavěný. V mikrovlnce a při vyvařování vysokých teplot se může stát, že filtr zničíte,nebo se sníží jeho účinek.Napříč tomu by jste si radši zakoupil/a novou roušku či respirátor? Šijeme je přímo u nás ze 100% bavlny. Podívejte se na naši nabídku roušek, respirátorů či antibakteriálních gelů na ModniVeci.cz

Přečtěte si blog o nové kolekci plavek na léto 2020.

 (2537)